Hlavní nabídka
Nabídka

Korková fasáda DECORK

Aktuální ceny jsou platné pouze u zboží a množství, které máme na skladě. Pokud objednáte zboží (nebo množství), které nemáme na skladě, nedokážeme Vám ceny garantovat. Pokud dojde ke zvýšení ceny při Vaší objednávce, budeme Vás informovat a budete mít možnost objednávku zrušit nebo upravit.

Termín dodání 1 - 6 týdnů. V termínu dodání a dostupnosti zboží může dojít kdykoli ke změně, v těchto případech Vás budeme informovat.

Potřebuje Vaše existující fasáda renovaci nebo zateplení? Hledáte řešení pro fasádu nového domu? Korkový nástřik je pak ideálním řešením. Nabízí tepelnou a zvukovou izolaci, dýchá a odpuzuje vodu.
Korková směs v sobě spojuje to nejlepší z přírodního korku, granulí pryskyřice na bázi bio z kterých získává své lepší, silnější a odolnější vlastnosti jako všechny stávající omítky.

Cena PŘÍRODNÍ KORKOVÉ SMĚSI 361,- Kč/m2 (cena je uvedená na dva nástřiky na m²)

Cena KORKOVÉ SMĚSI S TONEREM od 367,- Kč/m2 (cena je uvedená na dva nástřiky na m²)

Cena tonerů:

UB1, TB1, TB2, T21, T22, T23, T25, T26, T27, T28, T32, T37, T34, T2D, TBM, TBN, TB5, T21, T2L, T2U, T2V, 429,-Kč/kg

TC3, TBA, TBQ, TBJ, 572,-Kč/kg

Mnohé fasády se v průběhu času velmi zhorší vlivem vlhkosti, protože přebytek vlhkosti nemůže být rozptýlen větráním. Až dosud, pravidelné malování bylo jediné řešení jak renovovat estetický aspekt fasády, avšak toto není zlepšení tepelné izolace budovy a neřeší problém vlhkosti. Korek je 100% vodě odolný a tím vytváří izolaci na stěnách budovy. Na rozdíl od barvy, korek zabraňuje odlupování způsobenému vlhkostí a brání tak vznikajícím prasklinám a mikro trhlinám na omítce. Prevence je lepší než léčba. Budovy pokryté korkovou fasádou působí nejen esteticky, ale navíc zvýší životnost Vašeho domu a jsou bezúdržbové. Korek koriguje všechny tepelné nedostatky, jako jsou tepelné mosty, způsobující vnitřní kondenzace a zároveň zabraňuje vytváření plísni a hub. V důsledku toho se vnitřek budovy stává stabilnějším, zdravějším prostředím pro její obyvatele. Renovace stříkaným korkem je ideálním řešením pro dosažení dokonalé vnitřní teploty v budově a zároveň minimalizuje náklady na vytápění. V závislosti na zeměpisné poloze lze dosáhnout rozdíl 5 ° C až 8 ° C mezi vnitřní a vnější teplotou. Odolává extrémně vysokým a chladným teplotám. Zároveň slouží i jako zvuková izolace / redukce šumu až o 8 až 18 decibelů /. Je vhodný na opravy a zapouzdření vnějších vrstev např. azbest, vláknocementové desky apod.

Korkové fasády jsou odolné vůči UV záření a povětrnostním vlivům jiných látek, které mají tendenci poškodit povrchovou úpravu stěn. Navíc mají protipožární vlastnosti / klasifikované jako třída M1 /.

BARVApodle barevného vzorníku

Jaké jsou tedy výhody korkového zateplování?

Firmy, které mají realizované stavby zateplení korkem, uvádějí jako základní výhodu životnost. Po 50 letech užívání, nedošlo dle realizačních firem ke zhoršení vlastností, po 100 letech došlo k 5 % zhoršení tepelně izolačních vlastností korku. Proto se na zateplování fasád korkem dává velmi zajímavá záruka.

Korek je difuzní, ale téměř s nulovou nasákavostí vody. Další jeho zajímavou vlastností je antibakteriálnost a paropropustnost. Korek obsahuje přírodní vosk Suberin, který zabraňuje vzniku a šíření plísní, ovšem současně zabezpečuje technické vlastnosti korku v běhu desetiletí beze změn. Tento vosk má také další vlastnost, odpuzuje dřevokazný hmyz a hlodavce. Pro člověka je ale neškodný.

Korek se stále více začíná používat nejen v interiérech, ale i v exteriérech, k zateplování střech, vyrábějí se z něj i části velmi kvalitních dřevěných oken. U oken dnes není problém se sklem, to je dnes teplé. Ale problém Euroooken jsou rámy. A tyto tepelné mosty přes rámy zle přerušit právě výhodně korkem.

Rámy oken jsou právě u pasivních domů jinak problém. Studený rám vlastně představuje „studené sálání“. Což je pro člověka velmi nepříjemné. A pasivní domy, z důvodů solárního zisku, mívají velká okna. Korek se stále více používá i při výstavbě nízkoenergetických a pasivních domů. I jako výplň stěn, kročejová izolace, antivibrační desky apod.

VÝHODY KORKOVÝCH NÁSTŘIKU (v bodech):

- Tepelná izolace (korek je nejlepší přírodní tepelný izolátor)

- Zvuková izolace (redukce šumu až o 18 decibelů)

- Pružnost (elastičnost) až 60%

- Energeticky úsporný

- Akustická izolace pro střední frekvence

- Odolnost proti vodě na 100% a bez kapilární činnosti

- Odstranění tepelných mostů

- Anti kondenzace (eliminuje "studené místo" v neizolovaném povrchu)

- Prodyšný na 80%

- Dekorativní a estetický.

- Protipožární, klasifikovaný jako třída 1 (M1) a RF v 55. minutě, samozhášivý od přírody.

- Lehký v suchém stavu Bezúdržbový Odolný a 100% ekologický

- Možnost aplikace na téměř každý povrch (beton, kov, dřevo, PVC, polystyren, omítky atd.)

- Široká škála dekorů

- Cenově výhodnější než klasická tažená fasáda

- Anti ledek (zejména to platí v blízkosti mořských lokalit nebo v agresivním prostředí)

- Odolný vůči slané vodě při ponoření do ní (ne nepřetržitě)

OBLASTI APLIKACE

Produkt určený pro omítání a dekoraci vnitřních stěn, stropů a podlah. Decork vykazuje vynikající schopnost přilnavosti na jakýkoliv typ povrchu a z tohoto důvodu, se správným základním nátěrem, se může používat na různé podklady: kov, sádrová omítka, cementové povrchy a dlažbu. Je vhodný pro vnitřní i venkovní aplikace.

PŘÍPRAVA PODKLADU

Podklad musí být úplně ztvrdlý a dostatečně odolný. Povrch musí být dokonale rovný, řádně vyčištěný, suchý, dobře zpevněný, bez olejů, zbytků tukových nečistot nebo lámavých (sypkých) materiálů, které mohou negativně ovlivnit přilnavost výrobku.

Pokud jsou na povrchu hrudky, kompletně je odstranit škrabkou, dokud nevznikne dobrý podklad a opravit praskliny nebo poškozené části vhodnou maltou.

Decork ulpívá na různých druzích podkladu bez základní nátěrové barvy, nicméně se doporučuje provést test pro ověření přilnavosti nebo potřeby použít podkladový nátěr.

Nová omítka

Ujistit se, že je omítka dobře vyrovnaná tak, aby byla co nejvíce hladká. Jinak aplikovat jednu vrstvu vyhlazovacího materiálu.

Jak na vyhlazující vrstvu, tak přímo na omítky aplikovat základní (fixační) nátěr D20.

Stará omítka

Ujistit se, že je omítka kompaktní a dobře spojená s podkladem (dobrá přilnavost), jinak ji částečně nebo kompletně odstranit nebo předělat.

V případě malovaných omítek, vzhledem k širokém rozsahu barev na trhu se doporučuje provést test přilnavosti pro ověření vhodnosti pro aplikaci nebo nutnosti používat základní nátěr D20.

Na hrubých omítkách lze Decork použít přímo. V případě prašných podkladů, použít základní (fixační) nátěr D20.

Sádrokartonová deska

U sádrokartonových povrchů se ujistit, že jsou spoje uzavřeny a vyhlazeny. Nanést fixační prostředek D20.

Beton

V případě nově vytvořeného cementového podkladu musí být tento podklad dostatečně ztvrdlý. V případě prasklin, otvorů nebo nepravidelných ploch je třeba je opravit vhodnou cementovou maltou.  Pro lepší přilnavost na hladkém a ne vlhkém betonu se doporučuje jej vyhladit, vyčistit a potom aplikovat Grip Primer.

Pro ošetření železných tyčí (armatury) použít výrobky proti rezi (antikoroziva)

Pro dosažen lepší přilnavosti na hladkém a nikoli savém betonu se doporučuje používat Grip Primer.

Pro zabránění vyboulení nebo oddělování na vlhkých podkladech použít Vapostop.

Pokud je podklad ovlivněn vzlínající vlhkostí, je nezbytné použít WATstop pro vyplnění malých trhlin a vyrovnání podkladu.

Na hrubém betonovém povrchu použít Vapostop.

Dlážděné podlahy

Ujistit se, že jsou dlaždice dobře vázány na podklad, jinak je odstranit a opravit podklad vhodnou cementovou maltou.

Dlážděný povrch nesmí vykazovat stopy uvolněných látek jako jsou tuky, oleje, chemikálie, atd.

Pečlivě vyčistit podklad a ošetřit povrch pomocí Grip Primer.

Pro vyplnění spár mezi dlaždicemi a vytvoření perfektně vyrovnaného povrchu použít Vaposhield, nanášený ručně pomocí ocelové nebo pogumované zednické lžíce ve dvou vrstvách. Vaposhield se musí používat, pokud je podklad vlhký nebo je ovlivněn vzlínající vlhkostí.  Vzhledem k široké škále dlaždic, které jsou na trhu se doporučuje provést test pro ověření správné přilnavosti systému. 

Dřevo

Důkladně vyčistit povrch odstraněním prachu, úlomků a oddělených součástí. Dřevo musí být zcela suché, dobře odolné a stabilní. Ošetřit dřevěné povrchy pomocí základního nátěru Grip Primer před aplikací Decorku.

Nenanášet výrobek na dřevěné podklady (stěny z prken), dřevěné obložení nebo na podklady s mnoha spoji.

Kov

Důkladně očistit povrch odstraněním veškerých nečistot a případně laků, které dobře nepřilnuly k povrchu.

Před aplikací Decorku, aplikovat Grip Primer na povrch.

V případě rzi ošetřit před nanášením Grip Primer pomocí prostředku pro rezi.

Pokud je kovový podklad nalakovaný, doporučuje se provést test pro ověření přilnavosti systému.

Hladké povrchy

Na zvláště hladkých a nesavých podkladech použít speciální nátěr Grip Primer.

U podkladů, které nejsou uvedeny v technickém datovém listu se prosím obraťte na technické oddělení Diasen.

Ošetřování spojů

Případné spoje na podkladu (spoje mezi betonovými panely nebo jinými materiály, dilatační spáry, kontrolní nebo izolační spoje) se musí před aplikací Decorku ošetřit polyuretanovým tmelem Diaseal Strong.

Ošetřit body v kontaktu s prahy nebo okny tmelem Diaseal Strong.

Rady a tipy k využití korkové směsi Decork, nejen na fasády:

- systémy na bazény    - z tuctového domu se může stát skvost

- přírodní zateplení domu    - uplatnění na terasy, beton a bazény

- dopřejte si zdravé bydlení a ušetřete za vytápění


Zobrazení barevnosti na monitoru nebo jiném zobrazovacím zařízení nemusí odpovídat barvě a odstínu skutečného produktu.


Objednávat můžete e-mailem na obchod@stavebniraj.cz nebo pomocí objednávkového formuláře. Zboží si můžete osobně odebrat v Bořitově v sídle společnosti, nebo Vám ho dovezeme naší dopravou, případně zašleme přepravní službou, po celé ČR i SR. Cenu za dopravu Vám sdělíme při objednání, podle místa dodání a váhy dodávaného zboží.


Naše nabídka také na:

www.stavebniraj.cz | www.interieroveobklady.cz | www.fasadniobklad.cz | www.plastove-palubky-obklady.cz | www.ohebnekamenneobklady.cz | www.plastoveplotylevne.cz | www.korkovefasady.czDokumenty


Foto


Potřebujete poradit?

Miriam Purašová

Obchodní ředitelka

Jiří Dosedla

Odbyt, logistika


Tento web používá pro svůj provoz cookies. Více informací