Hlavní nabídka
Nabídka

vinyStone

Aktuální ceny jsou platné pouze u zboží a množství, které máme na skladě. Pokud objednáte zboží (nebo množství), které nemáme na skladě, nedokážeme Vám ceny garantovat. Pokud dojde ke zvýšení ceny při Vaší objednávce, budeme Vás informovat a budete mít možnost objednávku zrušit nebo upravit.

Termín dodání 1 - 6 týdnů. V termínu dodání a dostupnosti zboží může dojít kdykoli ke změně, v těchto případech Vás budeme informovat.

Neexistuje žádná spolehlivější ochrana proti povětrnostním vlivům, vlhkého zdiva nebo plísně. vinyStone fasády nejsou přímo instalovány na vnější stěně, ale na latě jako podkladní konstrukci, jinak také podkladní rošt. Fasády vinySTONE se vyznačují vlastnostmi jako je odvádění vlhkosti a rovnoměrné sušení, již vlhkých zdí, neustále v nich cirkuluje proud vzduchu.

S PŘIZNANOU SPÁROU 1,2 m.

 

 Cena s DPH: 345,00 Kč/ks (1 597,00 Kč/m²)

 ALPIN

 ELBA

 

 AQUA

TIROL

DOLOMIT

TOSCANA

RAVENA

BORDEAUX

SAHARA

MADEIRA

GRANIT

BASALT

HELIOS

GOTLAND

RHODOS

MONTANA

Minimální objednávka 150 desek = 32,5 . Lze objednávat jen v násobcích 2 ks.

Skladebná šířka desky :180 mm
Délka desky : 1,2 m
Výška: 26 mm

Mezi deskami je přiznaná drážka a každá deska je ještě rozdělena drážkou na třetiny
deska VT138 vytváří na fasádě kvádry 180 x 400 mm

1 ks = 0,216 m²
1 balení = 6 ks = 1,296 m²
1 m²  = ± 6,40 kg

Fasádní obklady Viny Stone jsou dodávány na objednávku.
Objednávky vyřizujeme až po obdržení platby za zboží, nebo zálohy min. 50% z celkové ceny objednávky.

Příslušenství k obkladům

V2107 Rohový profil nízky - 6 mb, bílá

Cena s DPH: 1 152,00 Kč/ks

Plastový rohový profil se používá jako přiznaný nárožní profil pro desky VinyTherm a VinyStone. Použití tohoto profilu je možné v případě dotyku nárožních desek, které mají odříznuty péro a drážku a tím pádem zbývá pouze lícová stěna. V tomto případě je nutné obě obkladové desky podložit kářskou latí 20x40mm nebo distančním profilem a na kotvit rohový profil. Další alternativou řešení rohu je použití složeného rohu, v případě, když obě obkladové desky jsou kompletní včetně pera a drážky = je zachována plná tloušťka desek 26mm. Výhodou použití přiznaných rohů, je zakrytí nerovností podélných průřezů desky. Roh se také dá řešit podložením obkladových desek a sražením k sobě, ale tento postup vyžaduje velmi přesný (rovný) délkový průřez. Profil se dodává v barvě bílé a délce 6m a 3m. Při objednávce je nutné objednávat násobky 3m.

V2117 Rohový profil 2-dílný - 6 mb, bílá

Cena s DPH: 1 812,00 Kč/ks

Plastový rohový profil se používá jako přiznaný nárožní profil pro desky VinyTherm. Použití složeného rohu je v případě, kdy obě obkladové desky jsou kompletní včetně pera a drážky = je zachována plná tloušťka desek 26mm. Složený roh se skládá z podkladové lišty, která se kotví k nosné konstrukci a vlastního krycího rohu, který se jednoduše zacvakne do podkladové lišty. Další alternativou řešení rohu je použití nízkého rohového profilu v případě dotyku nárožních desek, které mají odříznuty péro a drážku a tím pádem zbývá pouze lícová stěna. Výhodou použití přiznaných rohu, je zakrytí nerovností podélných průřezů desky. Roh se také dá řešit podložením obkladových desek a sražením k sobě, ale tento postup vyžaduje velmi přesný (rovný) délkový průřez. Profil se dodává v barvě bílé a délce 6m a 3m. Při objednávce je nutné objednávat násobky 3m.

V2112 Ukončovací/ventilační U profil - 6 mb, bílá

Cena s DPH: 1 608,00 Kč/ks

Plastový ukončovací profil je určen pro fasádní obklad VinyTherm, kde slouží k ukončení plochy, v případě, kdy desky jsou kompletní a mají plnou tloušťku 26mm. Používá se zejména při kontaktu fasády s podbitím. Profil se dodává v barvě bílé a délce 6m a 3m. Při objednávce je nutné objednávat násobky 3m.

V2190 Distanční profil 40/20- 2,5 m, šedá

Cena s DPH: 365,00 Kč/ks

Pro vypodložení obkladu v rozích a kolem oken, délka 3m nebo 6m, barva šedohnědá

V5002 Ventilační profil spodní - 2,5 mb, bílá

Cena s DPH: 255,00 Kč/ks

Ventilační profil je doplňkový profil pro fasádní obklad. Slouží pro uzavření spáry při první řadě panelů. Je vyroben z PVC, dodává se v barvě bílé a délce 2,5 mb.  

V2109 Ukončovací U- profil malý - 6 mb, bílá

Cena s DPH: 444,00 Kč/ks

Ukončovací profil je doplňkový profil pro fasádní obklad. Slouží pro ukončení obkladu.

V2122 Ukončovací U- profil široký - 6 mb, bílá

Cena s DPH: 1 104,00 Kč/ ks

Ukončovací profil je doplňkový profil pro fasádní obklad. Slouží pro ukončení obkladu.

V2103 Spojovací/ventilační X profil - 6 mb, bílá

Cena s DPH: 1 884,00 Kč/ ks

Plastový spojovací profil ve tvaru X se používá jako dilatační a spojovací profil pro desky VinyTherm a VinyStone, při spoji na tupo (prodloužení délky). Profil se dodává v barvě bílé a délce 6m a 3m. K roštu se kotví pomocí nerezových šroubů. Při objednávce je nutné objednávat násobky 3m.

V5025 Zakladací profil - 2,5 mb, hliníkový

Cena s DPH: 285,00 Kč/ks

Zakládací profil je doplňkový profil pro fasádní obklad. Slouží pro založení první řady panelů. Je vyroben z hliníku, dodává se v délce 2,5 mb.

V5142 Upevňovací vrut 4 x 40 mm, nerez

Balení: 200 ks v krabičce

Cena s DPH: 3,50 Kč/ks

Rozměry: 4,0 x 40 mm
Materiál: A2 nerezová ocel (INOX)
Drážka: Torx TX20, PN-EN ISO 10664
Závit: plný, na celou délku

Pro tento vrut je typická:
- extrémně plochá (nízká) hlava, díky které vrut nezavazí ve spoji obkladů nebo spoji obkladu a profilu,
- rozšířená hlava, která zaručí, že nedojde k utržení obkladu nebo doplňkového profilu
- drážka Torx, která při šroubování vrutu eliminuje proklouznutí montážního bitu a "strhnutí" drážky.

V5104 Fasádní hřeb 1,9 x 27 mm, nerez

Cena s DPH: 1,50 Kč/ks

Rozměry: 1,9 x 27 mm

Materiál: A2 nerezová ocel (INOX)

Drážka: drážkovaný

Fasádní hřebík pro systémy vinyTherm a vinyStone - pro vytvoření "přírodního" rohu (bez použití rohového profilu). Při objednávce je nutné objednávat minimálně 10 ks.

V5116 Upevňovací vrut samořezný 3,5 x 25 mm, nerez

Balení: 1000 ks v krabičce včetně 1 ks Torx bitu

Cena s DPH: 8,50 Kč/ks

 

Samořezný montážní vrut pro systémy Multipanel, VinyTherm, VinyStone pro montáž na na hliníkovou podkladní konstrukci.

Rozměry: 3,5 x 25 mm
Materiál: A2 nerezová ocel (INOX)
Drážka: Torx, PN-EN ISO 10664
Závit: částečný, na délku 17 mm

Pro tento vrut je typická:
- extrémně plochá (nízká) hlava, díky které vrut nezavazí ve spoji obkladů nebo spoji obkladu a profilu,
- rozšířená hlava, která zaručí, že nedojde k utržení obkladu nebo doplňkového profilu
- drážka Torx, která při šroubování vrutu eliminuje proklouznutí montážního bitu a "strhnutí" drážky.

V5140 Upevňovací vrut zápustný 3 x 12 mm, nerez

Balení: 200 ks v krabičce

Cena s DPH: 1,50 Kč/ks

 

Montážní vrut se zápustnou hlavou vhodný pro montáž doplňkových profilů ke všem systémům Vinylit ( Multipaneel, VinyTherm, VinyStone, VinyPlus, VinyBrick).

Orientační spotřeba na montáž doplňkových profilů jsou cca 4 ks na metr profilu (doporučená rozteč vrutů je max. 25 cm).

Rozměry: 3,0 x 12 mm
Materiál: A2 nerezová ocel (INOX)
Drážka: Torx T10, PN-EN ISO 10664
Závit: plný, na celou délku

Co dělá systémy vyrobené z plastů tak ekonomickými?

Získané úspory realizací uvedené izolované fasády z Vinylit systémů převyšují náklady na izolaci a montáž systémů. Již po několika letech je zřejmé, že náklady vynaložené na péči o jiné izolovanou systémy výrazně převyšuje celkové výdaje. Vinylit fasádní systémy oproti těmto jiným systémům nepotřebují žádné pravidelné nové nátěry. U vinyStone nejsou také žádné náklady na odstranění plísní nebo záplatování poškozených mezer. A především, žádné dodatečné náklady na likvidaci * v případě budoucí rekonstrukce fasády. Z tohoto hlediska se investice do Vaší budoucnosti vrátí několikrát, to umožní, aby jste s Vaší novou fasádou Vinylit byly šťastni.

Hlavními přednostmi provětrávaných fasád vinyStone jsou:

 • umožňují rychlý postup montážních prací za nepříznivých klimatických podmínek
 • Zabraňuje vzniku plísní v domě dokonce po montáži plísně mizí. (ověřeno)
 • suchý způsob montáže, nízká hmotnost (cca 6,5kg/m2)
 • snadná opracovatelnost desek
 • Barevná stálost fasády ve srovnání s omítkami.
 • narozdíl od klasických omítek reagují fasády vinyStone flexibilně na změny teplot a nedochází k vytváření trhlin
 • mezi fasádou a izolací dochází k nepřetržité cirkulaci vzduchu, tzv. kouřovému efektu, který odvádí vlhkost a chlad tím se zdivo aktivně vysušuje
 • tepelně izolační systém vinyStone je zapsán do seznamu výrobků v programu "Zelená úsporám" a lze tak čerpat státní dotaci na zateplení domů
 • fasáda má samočisticí účinek. Nevyžaduje další nemalé finanční prostředky během její životnosti na opravy.
 • Bezproblémová oprava kterékoli části fasády.Bezúdržbovost  - tento typ fasády se vyznačuje vysokou mechanickou stabilitou a odolností. Nevyžadují další údržbu jako je tomu u kontaktních fasád vyžadováno věkem omítek ( je jich nutné kolem 10tého roku přemalovat)
 • Oproti životnosti kontaktních systémů cca 25 let, mají fasády vinyStone životnost velmi dlouhou kdy výrobce udává až 50 let.  


Montáž je velmi jednoduchá, fasádní systémy Vinylit mohou instalovat stavební společnosti, pokrývači nebo truhláři ve velmi krátké době - ​​suchým procesem spojování bez velkého hluku a nečistot. Tyto fasádní systémy jsou instalovány pomocí šroubů tak, že v případě jakékoliv demontáže, všechny materiály mohou být odděleny od sebe bez problémů a recyklovny šetrně k životnímu prostředí, nebo zlikvidovány odpovídajícím způsobem. V závislosti na struktuře stěn a pevnost izolačních prvků může být dosažena hodnota U až 0,180. Kromě toho až 13 decibel z vnějšího hluku lze eliminovat. Fasádní obklady vinyStone díky systému příslušenství Vintec a vinyCom umožňují dokonalé vyřešení všech detailů. Jsou to především spojovací profily, profily pro vytváření rohů, horní a dolní zakončení fasády a profily pro ostění stavebních otvorů, které usnadní práci ve všech detailech. Všechny díly příslušenství jsou konstruovány tak, aby bylo vždy zajištěno účinné odvětrání fasády a spolehlivý odvod dešťové vody.


Zobrazení barevnosti na monitoru nebo jiném zobrazovacím zařízení nemusí odpovídat barvě a odstínu skutečného produktu.


Objednávat můžete e-mailem na obchod@stavebniraj.cz nebo pomocí objednávkového formuláře. Zboží si můžete osobně odebrat v Bořitově v sídle společnosti, nebo Vám ho dovezeme naší dopravou, případně zašleme přepravní službou, po celé ČR i SR. Cenu za dopravu Vám sdělíme při objednání, podle místa dodání a váhy dodávaného zboží.


Naše nabídka také na:

www.stavebniraj.cz | www.interieroveobklady.cz | www.fasadniobklad.cz | www.plastove-palubky-obklady.cz | www.ohebnekamenneobklady.cz | www.plastoveplotylevne.cz | www.korkovefasady.cz

Tento web používá pro svůj provoz cookies. Více informací