Hlavní nabídka
Nabídka

ACRIFLEX FYBRO

Aktuální ceny jsou platné pouze u zboží a množství, které máme na skladě. Pokud objednáte zboží (nebo množství), které nemáme na skladě, nedokážeme Vám ceny garantovat. Pokud dojde ke zvýšení ceny při Vaší objednávce, budeme Vás informovat a budete mít možnost objednávku zrušit nebo upravit.

Termín dodání 1 - 6 týdnů. V termínu dodání a dostupnosti zboží může dojít kdykoli ke změně, v těchto případech Vás budeme informovat.

Cementová tekutá hydroizolace vyztužená elastickými vlákny.

Dvousložková tekutá a vlákny vyztužená hydroizolace na vodní bázi, vyrobená z akrylové pryskyřice a cementu, použitelná i v případě nízkých teplot (+5 ° C). Vhodné na hydroizolaci teras, plochých krytin, pochozích ploch, parkovišť, bazénů, nádrží, základů, oplechování, dilatačních spár a na obnovu starých živičných nebo břidlicových fólií. Díky polypropylenovým vláknům lze jej aplikovat bez použití výztužné síťky. 

Cena s DPH na m² - 348,90 Kč (při předpokládané spotřebě 0,2 kg/m²)

CENA s DPH za 1 kg - 174,50 Kč (balení 25 kg)

VÝHODY:
• Vysoká pevnost v tahu.
• Vynikající elasticita.
Může se nanášet na stávající podlahy společně s penetračním nátěrem GRIP PRIMER.
• Dlaždice se dají lepit přímo na ACRIFLEX FYBRO s vhodným lepidlem pro exteriéry.
Může být potažen akrylovými pryskyřicemi pro chodce a pro auta. 
• Není nutná výztužná síť.
Může se aplikovat i v zimním období (do + 5 °C). 
• Jednoduché a rychlé použití.

VYDATNOST:
2,0 kg/m²

BARVA:
Šedá.

BALENÍ:
25 l plastové vědro. Každé vědro obsahuje 2 již nadávkované složky (A + B), které se mají smíchat. Část A = 16,75 kg, část B = 8,25 kg. 

OBLASTI POUŽITÍ:
Výrobek je určen k hydroizolaci plochých nebo šikmých střech, teras, balkónů, okapů, lemovek, říms, základových zdí, svislých stěn a nádrží. ACRIFLEX FYBRO je také vhodný na obnovu starých živičných nebo břidlicových fólií v dobrém stavu a na hydroizolaci dlaždic. Výrobek lze použít k izolaci venku iv interiéru (koupelny, kuchyně, sprchy).

CHARAKTERISTIKA:
Vzhled: Kapalina
Komponenty: Dvousložkový (A + B)
Prodloužení: 149%.
Pevnost v tahu: 2,37 N/mm²
Voděodolnost : 9,4 atm.
Schopnost přemostění trhlin: 3,2 mm.
Odolnost proti proražení: 68,7 N.
Reakce na oheň: třída C - s2, d0.
Zkouška přilnavosti pro přímý tah na beton: 2,50 N/mm²
Přilnavost na bitumenovou membránu: 1 089 N / mm²

SKLADOVÁNÍ:
Výrobek se musí skladovat v originálních obalech dokonale uzavřených na dobře větraných místech, chráněných před slunečním zářením, vodou a mrazem, při teplotách od + 5 °C do + 35 °C.
Čas skladování 12 měsíců.

PŘÍPRAVA PODKLADU:
Podklad musí být zcela vytvrzen a musí mít dostatečnou pevnost. Povrch musí být pečlivě vyčištěn, suchý, dobře zpevněný, bez drolivých a nekonzistentních částí a dokonale vyrovnaný. Před nanesením produktu se doporučuje zakrýt všechny prvky, které by neměly být potaženy ACRIFLEX FYBRO. Před aplikací produktu je třeba obnovit jakékoliv poškození nebo poškozené části podkladu. Pokud je podklad použit na terasy a balkony, musí mít správný sklon pro odtok dešťové vody.

Beton:
V případě nově vybudovaného cementového podkladu musí být tento povrch dostatečně pevný a vyzrálý. Poškozený nebo drobivý beton obnovte pomocí vhodné cementové malty. Pro lepší přilnavost na hladký beton, ne na vlhké podklady lze použít základní nátěr GRIP PRIMER. Na vlhký podklad, aby se předešlo puchýřům nebo odlupování, použijte jako základní nátěr VAPOSTOP (viz produkt). VAPOSTOP lze použít i na hrubý beton. V případě stoupající vlhkosti je nutné použít WATstop (viz produkt). WATstop lze použít i na vyplnění malých trhlin nebo mezer.

Hladké nebo obkládané povrchy:
Ujistěte se, že všechny dlaždice jsou dobře připevněny k podkladu, jinak je odstraňte a obnovte vhodnou cementovou maltou. Obkládaný povrch nesmí obsahovat stopy uvolňujících se látek, jako jsou tuky, vosky, oleje, chemikálie atd. Po důkladném očištění podkladu je třeba povrch ošetřit GRIP PRIMER (viz produkt). Na vyplnění spár mezi dlaždicemi a vytvoření dokonale vyrovnaného povrchu naneste přípravek WATSTOP (viz produkt). WATSTOP by měl být použit i tehdy, když je podklad vlhký nebo ovlivněn stoupající vlhkostí. Vzhledem k širokou škálu dlaždic na trhu se doporučuje provést test na ověření dokonalé přilnavosti systému.

Bitumenový nebo břidlicový plášť:
Zkontrolujte, zda byl bitumenový plášť nanesen nejméně 6 měsíců, abyste zabránili uvolnění způsobenému uvolňováním olejů. Ujistěte se, že překrývající se části jsou dobře přitažené a v případě oddělení jejich zpevněte. Obnovte případné řezy nebo díry. Důkladně vyčistěte pouzdro odstraněním všech barev nebo ochranných vrstev, které nejsou dobře přilnuté. V závislosti na vlhkosti podkladu zajistěte na plášti instalaci vhodně rozmístěných speciálních větracích komínů. Tato zařízení jsou nezbytné při práci s velmi savými podklady, které zadržují vlhkost, jako je potěr vylehčený polystyrenem nebo keramzitem. SBS-BOND musí použít jako základní nátěr na existující plášť před aplikací ACRIFLEX FYBRO. V případě poškozeného pláště ho po použití ideálního základního nátěru na povrchu obnovte "sendvičovým systémem" (ACRIFLEX FYBRO + POLITES TNT + ACRIFLEX FYBRO). V překrývajících se částech a v místech, kde je plášť nejvíce namáhán, se použije sendvičový systém.

Ošetření dilatačních spár:
Spáry je možné ošetřit před nebo po aplikaci hydroizolačního prostředku. Dávejte pozor, abyste spáru nevyplnili hydroizolačním prostředkem ACRIFLEX FYBRO. Spáry je třeba vyplnit polyuretanovým tmelem DIASEAL STRONG (viz produkt).

MÍCHÁNÍ:
Pomocí míchače na vrtačce opatrně promíchejte obě složky (A + B) ACRIFLEX FYBRO, dokud není dosaženo homogenní směsi bez hrudek. V extrémně horkých klimatických podmínkách je možné přidat maximálně 10% čisté vody. Do směsi nikdy nepřidávejte cizí komponenty.

APLIKACE:
1. ACRIFLEX FYBRO naneste štětcem vodorovně i svisle po stěně, následně překryjte elastickou páskou SAFETY JOINT ROLL a znovu naneste hydroizolaci ACRIFLEX FYBRO přes pásku aby se vytvořil efekt vany.
2. Aplikujte první vrstvu ACRIFLEX FYBRO o tloušťce asi 1 mm pomocí válečku s krátkými vlasy, silikonové špachtle nebo štětcem (výtěžek 1,00 kg/m²). V případě deště na ne zcela vytvrzeném výrobku pečlivě zkontrolujte vhodnost následného nátěru.
3. Po zaschnutí první vrstvy naneste druhou vrstvu silnou asi 1 mm (výtěžek 1,00 kg/m²), přičemž se vyhněte tomu, aby na povrchu zůstaly díry . Minimální celková tloušťka pro zajištění hydroizolace je 2 mm.

4.Po zaschnutí lze ACRIFLEX FYBRO obložit dlaždicemi. Přilepte dlaždice na ACRIFLEX FYBRO cementovým lepidlem s vylepšenou výkonnostní třídou C2 nebo vyšší. Před položením dlaždic počkejte asi 48 hodin (při 23ºC a 50% relativní vlhkosti).

DOBA SUŠENÍ:
Při teplotě 20 °C a relativní vlhkosti 40% je produkt schopný vyschnout asi za 4 hodiny.
Časy zasychání jsou ovlivňovány teplotou okolí a relativní vlhkostí vzduchu a mohou se také výrazně měnit.
Po uplynutí doby schnutí se na ACRIFLEX FYBRO dá použít následný nátěr FLOORGUM PAINT na vytvoření pochůzné plochy nebo pokrýt jinými výrobky z nabídky Diasen nebo můžete pokračovat v lepení dlaždic.

UPOZORNĚNÍ:
• Neaplikujte při teplotě okolí a podkladu pod + 5 °C a nad + 35 °C.
• Během letní sezóny produkt nanášejte v nejchladnějších hodinách dne mimo slunce.
• Neaplikujte s bezprostředním nebezpečím deště nebo mrazu, v podmínkách silné mlhy nebo s relativní vlhkostí vyšší než 70%.
• Na úplné uvedení produktu do provozu počkejte minimálně 12 - 24 hodin po aplikaci, během tohoto období se doporučuje chránit jej před kontaktem s vodou.
Po zaschnutí musí být Acriflex Fybro natřen nebo upravený tak, aby byl pochůzný nebo aby byl pro vozidla přístupný nátěry. 
Je velmi důležité dělat na potěru pravidelné dilatační spáry, aby se zabránilo vzniku trhlin na nátěru. 

ČIŠTĚNÍ:
Použité zařízení je nutné před vytvrzením produktu omýt vodou.

BEZPEČNOST:
Při manipulaci dodržujte kartu bezpečnostní předpisy a vždy používejte ochranné rukavice a ochrannou masku.


Zobrazení barevnosti na monitoru nebo jiném zobrazovacím zařízení nemusí odpovídat barvě a odstínu skutečného produktu.


Objednávat můžete e-mailem na obchod@stavebniraj.cz nebo pomocí objednávkového formuláře. Zboží si můžete osobně odebrat v Bořitově v sídle společnosti, nebo Vám ho dovezeme naší dopravou, případně zašleme přepravní službou, po celé ČR i SR. Cenu za dopravu Vám sdělíme při objednání, podle místa dodání a váhy dodávaného zboží.


Naše nabídka také na:

www.stavebniraj.cz | www.interieroveobklady.cz | www.fasadniobklad.cz | www.plastove-palubky-obklady.cz | www.ohebnekamenneobklady.cz | www.plastoveplotylevne.cz | www.korkovefasady.czDokumenty


Foto


Potřebujete poradit?

Miriam Purašová

Obchodní ředitelka

Jiří Dosedla

Odbyt, logistika


Tento web používá pro svůj provoz cookies. Více informací