Hlavní nabídka
Nabídka

Diathonite Rinzaffo

ODVLHČOVACÍ OMÍTKA ODOLNÁ PROTI SOLI.

Předmíchaná malta na bázi přírodního hydraulického vápna a vybraných minerálních agregátů ve vhodné granulometrické křivce (průměr 0,5 ÷ 1,0 mm). Je to vynikající základ pro přípravu podkladu, na kterém se bude aplikovat odvlhčovače omítka. Jeho funkce proti alkáliovej bariéře je pomocná látka při ošetřování problémů souvisejících s vlhkostí, pomáháním a zlepšováním působení makroporézní omítky, zejména v případech, kdy je riziko poškození materiálu zdiva střední / vysoké. Jeho složení a vlastnosti prodyšnosti zaručují vynikající paropropustnost umožňující správnou transpiraci zdiva a zablokování difuze krystalů soli. 

CENA s DPH za 1 kg - 24,00 Kč (balení 25 kg)

VÝHODY:
• Velmi prodyšná
• Vysoká zpracovatelnost
• Vysoká mechanická odolnost
• Představuje bariéru proti solím
• Vhodné pro všechny případy slaného prostředí
• Ideální pro historickou obnovu a ekologické budovy
• Dodržuje termohygrometrickú rovnováhu podkladu
• Dokonalá kompatibilita s vápnem a silikátovým minerálním povrchem
• Vyrobeno z NHL 5 přírodního hydraulického vápna
• Šetrné k životnímu prostředí

OBLASTI POUŽITÍ:
Produkt se používá jako protisoľná bariéra při řešení problémů souvisejících s vlhkostí (stoupající vlhkost, špatná tepelná ochrana, ...), pomáhá a zlepšuje působení odvlhčujúcej omítky (Diathonite Deumix). Diatonite Rinzaffo zabraňuje průchodu ve vodě rozpustných solí ve vrstvě omítky. Kromě toho je jeho použití užitečné pro standardizaci absorpce stávajícího podkladu, regulaci podkladu a vytvoření lepšího povrchu na přilnutí k omítce. Diatonite Rinzaffo je vhodný pro zdění, cihlové, tufové, kamenné a smíšené vnitřní a vnější cihlové a kamenné stěny před aplikací odvlhčovací omítky. Produkt je určen na ekologické zásahy a na obnovu, kde je třeba zaručit prodyšnost stěny a použití přírodních materiálů.

CHARAKTERISTIKA:
Vzhled: Prášek
Komponenty: Jednokomponentní
Pevnost v tlaku: 4,3 N / mm2
Prodyšnost: μ <8
Požární odolnost: Eurotřída A1
Hustota: 1230 kg / m³
Odolnost vůči soli: výborná
Odolnost proti mrazu - rozmrazení: výborná

SKLADOVÁNÍ:
Výrobek uchovávejte v původním obalu těsně uzavřený, přiměřeně chráněn před sluncem, vodou, mrazem a udržován při teplotách nad + 5 ° C maximálně 12 měsíců.

VÝTĚŽNOST:
12 (± 15%) kg / m2 na cm tloušťky.

BARVA:
Bílá.

BALENÍ:
Papírové pytle s hmotností 25 kg Palety: - 48 kapes (1200 kg).

PŘÍPRAVA PODKLADU:
• Teplota podkladu musí být mezi + 5 ° C a + 30 ° C.
• Podklad musí být zcela vytvrzen a dostatečně odolný.
• Povrch musí být důkladně čistý, bez plísní a výkvětů, dobře konsolidovaný, bez volných nebo nekonzistentních částí. Pokud je to nutné, proveďte důkladné čištění s hydro-pískováním a následným čištěním tlakovým čističem.
• Odstraňte starou omítku a zcela oškrábejte stěnu až k cihle nebo kameni pomocí elektrických kladiv, stlačeného vzduchu nebo sekáče. Výrobek neaplikujte na staré omítky, barvy nebo nátěry.
• Odstraňte usazeniny intersticiálních solí z povrchů.
• Před zahájením aplikace se doporučuje zakrýt každý prvek, příslušenství a vše, co by nemělo být pokryty vrstvou omítky.

MÍCHÁNÍ:
• Smíchat Diatonit Rinzaffo s 15 - 20% čisté vody, 4 - 5 l pro každou kapsu (25 kg). Postupně přidejte prášek do vody. Míchání může probíhat v míchačce na cement, ve vědru (ručně nebo mechanickým míchadlem při nízkých otáčkách) nebo kontinuálním mísičem až do získání homogenní směsi bez hrudek.
• Uvedená voda je orientační. Hustota s více či méně tekutou konzistencí je možné získat v závislosti na aplikaci, která se má provést.
• Do směsi nikdy nepřidávejte žádné cizí složky.

APLIKACE:
Ruční aplikace
1. Před nanesením na loupaný nátěr polijte vodou pod nízkým tlakem až do saturace, aby nedošlo k odstranění vodu ze směsi. Neúplná nasycenost by mohla ohrozit přilnavost oškrábáním nátěru a vytvořit trhliny. Tato operace je nezbytná během léta.
2. Naneste vrstvu 0,5 ÷ 3 mm Diathonite Rinzaffo s hladítkem, abyste vyrovnali nasákavost zdiva a zlepšily přilnavost.
3. Naneste následující vrstvy, dokud se nedosáhne požadovaná tloušťka. Každá vrstva musí mít minimální tloušťku 0,5 cm a maximální tloušťku 3,0 cm. Pro větší tloušťku naneste výrobek po několika vrstvách. Následující vrstvy se musí aplikovat, když podkladová vrstva vytvrdne.
4. Jakmile je aplikace dokončena, vyhlaďte omítku tak, abyste dosáhli co nejrovnější povrch.
5. Diatonit Rinzaffo hleďte hladítkem. Navrhujeme, abyste stierali výrobek hladítkem jemně, pokud byste tlačili na ruce, mohly by vzniknout mírně otisky. Správné hladítka umožňují zabránit tvorbě mikrotrhlin.
6. Pokud chcete zlepšit vytvrzování produktu, pokud je to možné, naneste polyetylenovou fólii asi jeden den po aplikaci, udržujte vysokou vlhkost nebo namočte výrobek, dokud nebude úplně suchý.

 

 

Aplikace s omítacím strojem:
Použijte omítací stroj PFT G4 - G5 vybaven následujícím příslušenstvím: uzavřený lopatkový mixér, D6 rotor, délka materiálové hadice 25x37 mm ml. 10/20, tryska.
1. Před nanesením na loupaný nátěr polijte vodou pod nízkým tlakem až do saturace, aby nedošlo k odstranění vodu ze směsi. Neúplná nasycenost by mohla ohrozit přilnavost oškrábáním nátěru a vytvořit trhliny. Tato operace je nezbytná během léta.
2. Vložte obsah kapes do násypky a nastavte průtokoměr.
3. Naneste vrstvu Diathonite Rinzaffo o tloušťce 0,5 až 3,0 cm a nechte ji vysušit. Pro větší tloušťku naneste výrobek v několika vrstvách. Následující vrstvy se musí aplikovat, když podkladová vrstva vytvrdne.
4. Po dokončení aplikace hladkou vrstvu naneste na co nejvyšší plochu povrchu.
5. Diatonit Rinzaffo hleďte hladítkem. Navrhujeme, abyste stierali výrobek hladítkem jemně, pokud byste tlačili na ruce, mohly by vzniknout mírně otisky. Správné hladítka umožňují zabránit tvorbě mikrotrhlin.
6. Pokud chcete zlepšit vytvrzování produktu, pokud je to možné, naneste polyetylenovou fólii asi jeden den po aplikaci, udržujte vysokou vlhkost nebo namočte výrobek, dokud nebude úplně suchý.

ODVLHČENÍ:

Odvlhčování z vnitřní stěny suterénu
1. Zcela odstranit poškozený povrch až po cihly nebo kámen z úrovně podlahy a odstranit soklové desky.
2. Pokud je to nutné, vyrovnejte povrch.
3. Použijte WAT-stop (výnos 1,0 kg / m2, viz produkt) až k základní linii, abyste zabránili vlhkosti v protiproudém tlaku.
4. Před úplným vyschnutím WATstop (do 48 hodin), který je aplikován na povrchu až 50 cm nad zemí Diathonite Rinzaffo zednickou lžící nebo rozprašovačem s minimální tloušťkou 0,5 cm pro vytvoření protisoľnej bariéry. Pokud je úroveň poškození zdiva velmi vysoká, nanášecí nátěr musí být nanesen na celou stěnu. V každém případě musí být stav zdiva posouzen předem. Povrch oškrábáním nátěru nechte v tlustém stavu, abyste zlepšili přilnavost omítky.
5. Počkejte na vysušení Diatonite Rinzaffo, navlhčete omítnutou vrstvu a aplikujte dezinfekční omítku Diathonite Deumix rukou nebo omítacím strojem s minimální tloušťkou 2 cm.

Odvlhčování zevnitř nebo venku v přítomnosti výskytu slaných "výkvětů"
1. Zcela očistit poškozený povrch až po cihly nebo kámen z úrovně podlahy a odstranit soklové desky.
2. Podklad důkladně navlhčete jednu hodinu před aplikací. Tato operace je ZÁKLADEM v létě.
3. Aplikujte na povrchu až 50 cm nad postiženou část z plísní nebo výkvětů Diathonite Rinzaffo zednickou lžící nebo rozprašovačem s minimální tloušťkou 0,5 cm pro vytvoření protisoľnej bariéry. Pokud je úroveň poškození zdiva velmi vysoká, nanášecí nátěr musí být nanesen na celou stěnu.
4. V každém případě musí být stav zdiva posouzen předem. Povrch oškrábáním nátěru nechte v tlustém stavu, abyste zlepšili přilnavost náplasti.
5. Počkejte na vysušení Diathonite Rinzaffo, navlhčete omítnutou vrstvu a aplikujte dezinfekční omítku Diathonite Deumix rukou nebo omítacím strojem s minimální tloušťkou 2 cm.

DOBA SUŠENÍ:
Při teplotě 20 ° C a relativní vlhkosti 40% se produkt zcela vysuší za 1 den.
• Doby schnutí jsou ovlivněny relativní vlhkostí a teplotou a mohou se značně měnit.
• Aplikujte Diathonite Rinzaffo do 45 minut po smíchání.
• Při aplikaci venku chraňte Diathonite Rinzaffo během dozrávání před mrazem, přímým slunečním zářením a větrem.
• Před pokračováním v omítání vždy zkontrolujte přilnavost surového nátěru.

UPOZORNĚNÍ:
• Neaplikujte při teplotách nižších než + 5 ° C nebo vyšších + 30 ° C.
• Při venkovním používání v letní sezóně používejte produkt v nejchladnějších hodinách během dne, chráněn před sluncem.
• Neaplikujte s bezprostředním nebezpečím deště nebo mrazu, silnou mlhou nebo s relativní vlhkostí nad 70%.

ČIŠTĚNÍ:
Použité zařízení musí být před vytvrzením produktu omýt vodou.

BEZPEČNOST:
Při manipulaci dodržujte bezpečnostní předpisy a vždy používejte ochranné rukavice a masku proti prachu.

 

 


Zobrazení barevnosti na monitoru nebo jiném zobrazovacím zařízení nemusí odpovídat barvě a odstínu skutečného produktu.


Objednávat můžete e-mailem na obchod@stavebniraj.cz nebo pomocí objednávkového formuláře. Zboží si můžete osobně odebrat v Bořitově v sídle společnosti, nebo Vám ho dovezeme naší dopravou, případně zašleme přepravní službou, po celé ČR i SR. Cenu za dopravu Vám sdělíme při objednání, podle místa dodání a váhy dodávaného zboží.


Naše nabídka také na:

www.stavebniraj.cz | www.interieroveobklady.cz | www.fasadniobklad.cz | www.plastove-palubky-obklady.cz | www.ohebnekamenneobklady.cz | www.plastoveplotylevne.cz | www.korkovefasady.cz
Potřebujete poradit?

Miriam Purašová

Obchodní ředitelka

Jiří Dosedla

Odbyt, logistika