Hlavní nabídka
Nabídka

ORIPLAST REFLEX

Aktuální ceny jsou platné pouze u zboží a množství, které máme na skladě. Pokud objednáte zboží (nebo množství), které nemáme na skladě, nedokážeme Vám ceny garantovat. Pokud dojde ke zvýšení ceny při Vaší objednávce, budeme Vás informovat a budete mít možnost objednávku zrušit nebo upravit.

Termín dodání 1 - 6 týdnů. V termínu dodání a dostupnosti zboží může dojít kdykoli ke změně, v těchto případech Vás budeme informovat.

Hydroizolační a ultrareflexní nátěr, odolný vůči stagnaci vody a flexibilní vůči chladu.

Jednosložkový hydroizolační a ultrareflexní nátěr pro venkovní použití, na vodní bázi, formulovaný se strukturovanými elastomerními pryskyřicemi a obohacený o nanočástice s vysokým indexem odrazu slunečního záření. Připraveno k použití, odolné vůči stagnaci vody a flexibilní při nízké teplotě. Zaručuje odraz UV záření, snižuje teplotu podkladu, na který je nanesen, čímž přispívá k vysoké úspoře energie pro klimatizaci. Zvyšuje také účinnost solárních panelů.

CENA s DPH za 1 kg - 175,00 Kč (balení 5 kg)

                    za 1 kg - 160,00 Kč (balení 20 kg)

 

VÝHODY:
Speciální složení, které kombinuje vysokou schopnost odrážet sluneční záření, odolnost vůči stagnaci vody a pružnost vůči chladu. 
Přispívá ke snížení spotřeby energie na letní klimatizaci, čímž upřednostňuje úsporu energie a snižuje úroveň znečištění míst.
Zlepšuje vnitřní komfort bydlení v neklimatizovaných budovách.
Snížení povrchové teploty střechy a rozptýlené světlo zlepšují účinnost fotovoltaických panelů.
Vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům, UV záření a slanému vzduchu.
Může být aplikován na bitumenové a břidlicové membrány v dobrém stavu bez základního nátěru.
• Rychlá a snadná aplikace.
• Produkt bez rozpouštědel.

OBLASTI POUŽITÍ:
Výrobek určený pro hydroizolaci a ochranný nátěr plochých nebo šikmých střech; horizontální, vertikální nebo šikmé povrchy. ORIPLAST REFLEX lze použít na mnoho různých podkladů, jako jsou bitumenové nebo břidlicové membrány v dobrých podmínkách, betonové povrchy, pozinkované plechy, expandované polyuretanové panely. Produkt vhodný do exteriéru.

CHARAKTERISTIKA:
Vzhled: Kapalina 
Komponenty: Jednosložkový 
Tepelná emise: 91%
Index sluneční odrazivosti (SRI): 102 %
Asfaltový plášť rozdílu povrchové teploty - reflexní plocha Oriplast Reflex: 48 °C.
Rozdíl vnějších a vnitřních teplot: 12°C
Prodloužení: 327%.
Vodotěsnost v pozitivním směru: 7 atm.
Přilnavost na bitumenem plášti> 7,0 N/mm² (výborná).
Přilnavost k betonu – Zkouška přilnavosti odtržení: 0,780 N/mm²
Přilnavost na pozinkovaném plechu: 1,7 N/mm²
Přilnavost břidlice: 2,5 N/mm²
Adheze na polyuretanovém panelu: 1,5 N/mm²


Situace před zásahem. Obrazy a teploty zaznamenané fotoaparátem.


Situace po intervenci s ORIPLAST REFLEX. Obrázky a teploty zaznamenané fotoaparátem - t = 46,8 ° C.

VYDATNOST:
2,0 kg/m² při použití jako hydroizolace.

1,0 kg/m² při použití jako ochranný nátěr.

BARVA:
Bílá.

BALENÍ:
Plastová vědra 5 nebo 20 kg.

SKLADOVÁNÍ:
Výrobek musí být skladován v originálních nádobách dokonale uzavřených, v dobře větraných prostorách, mimo slunečního světla, vody a mrazu při teplotách + 5 °C až + 35 °C.
Doba skladování 12 měsíců.

PŘÍPRAVA PODKLADU:
Podklad musí být zcela vytvrzený, suchý a dostatečně odolný. Povrch musí být důkladně čistý, dobře zpevněný, bez nečistot nebo oddělených částí a musí mít přiměřený sklon, aby voda mohla stékat. V případě velmi znečištěného nebo drobivého povrchu se doporučuje mechanické čištění. Případné léze nebo poškozené části podpěry se musí před aplikací produktu obnovit. Před aplikací produktu se doporučuje zakrýt všechny prahy, zařizovací předměty a každý prvek, který nebude natírán. ORIPLAST REFLEX se aplikuje na různé druhy podkladu bez potřeby základního nátěru, v každém případě se doporučuje provést test pro ověření přilnavosti a potřeby použití základního nátěru.

Beton
V případě nově realizovaného cementového podkladu musí být tento dostatečně vyzrálý. Poškozený a drobivý beton obnovte vhodnou maltou. V případě hladkého betonu, na podklad, který není vlhký, použijte základní nátěr GRIP PRIMER (viz produkt). Pokud je podklad vlhký, ošetřete povrch přípravkem WATSTOP (viz produkt).

Asfaltový nebo stěnováním potěr
Ujistěte se, že membrána byla aplikována alespoň 25 – 30 dní, aby se předešlo oddělení způsobenému uvolňováním oleje a povrch ošetřete penetračním nátěrem SBS-BOND (viz produkt). Na oxidované bitumenové membrány nebo břidlicové membrány lze ORIPLAST REFLEX aplikovat přímo bez základního nátěru. V každém případě zvažte instalaci vhodných větracích šachet na membráně, umístěných podle vlhkosti podkladu. Toto opatření je potřebné v případě vysoce savých podkladů, které zadržují vlhkost, jako je vylehčený potěr s polystyrenem, keramzit nebo izolace.

Kov
Před aplikací ORIPLAST REFLEX úplně odstraňte rez. Pokud je kovový povrch natřený, proveďte test přilnavosti produktu. V případě nedostatečné přilnavosti použijte penetrační nátěr GRIP PRIMER.

Ošetření spojů
Před použitím ORIPLAST REFLEX se musí ošetřit dilatační, kontrolní nebo izolační spoje. Spoje musí být vyplněny polyuretanovým těsnícím prostředkem DIASEAL STRONG (viz produkt). V rohu od stěny k podlaze se vytvoří obvodový plášť se stejným produktem DIASEAL STRONG. Po úplném vysušení těsnícího materiálu musí být armatury vodotěsné pomocí SAFETY JOINT ROLL (viz produkt) impregnovaného přípravkem ORIPLAST REFLEX, aplikovaného štětcem, který vytváří efekt „vany“. Pomocí silného tmelu DIASEAL STRONG se budou ošetřovat také s kontakty s dveřmi a okny.

MÍCHÁNÍ:
ORIPLAST REFLEX je jednosložkový produkt připravený k použití. V případě aplikace airless strojem zřeďte maximálně 10% čisté vody. Před aplikací produkt promíchejte při nízké rychlosti, abyste zabránili přidávání vzduchu, dokud nedosáhnete homogenní směs bez shluků. Do směsi nepřidávejte jiné látky.

APLIKACE:
1. ORIPLAST REFLEX lze aplikovat ve 2 nebo více vrstvách.
2. Naneste první vrstvu produktu válečkem s krátkým vlasem nebo rozprašovačem, přičemž dbejte na úplné pokrytí povrchu. V případě deště na ne zcela zaschlý produkt si důkladně ověřte vhodnost dalšího nátěru.í.
3. Když je první vrstva suchá (asi po 5 hodinách při 20°C a 40% relativní vlhkosti), naneste další vrstvu stejným způsobem, přičemž dbejte na to, abyste přešli přes 2 vrstvy (dokříže), aby se zcela překryl povrch. ORIPLAST REFLEX lze aplikovat bezvzduchovým strojem Graco TexSpray Mark V. Přípravek zřeďte 10% čisté vody, nastavte tlak na 150 barů a použijte 427 nebo 527 trysky.


DOBA SCHNUTÍ:
Při teplotě 20 °C a relativní vlhkosti 50% se produkt vysuší za 5 - 7 hodin.
• Doby schnutí jsou ovlivněny relativní vlhkostí a teplotou a mohou se značně měnit.
• Chraňte přípravek ORIPLAST REFLEX před kontaktem s vodou a mrazem po dobu nejméně 3 dnů po aplikaci při teplotě 20 °C a 40% relativní vlhkosti.
• Pokud se aplikuje v množstvích vyšších, než je očekávané, může se výrazně zvýšit doba sušení.
• Při aplikaci na kovové podklady ORIPLAST REFLEX vysychá pomaleji.

UPOZORNĚNÍ:
• Neaplikujte při teplotě okolí a podkladu pod + 5 °C a nad + 35 °C.
• Během letní sezóny aplikujte produkt v nejvhodnějších hodinách dne, chráněn před sluncem.
• Neaplikujte s bezprostředním nebezpečím deště nebo mrazu, silnou mlhou nebo s relativní vlhkostí nad 70%.
• Chraňte produkt před deštěm, dokud není úplně suchý.
• Aplikujte výrobek na zcela suché povrchy.
Po výrobku se nedá chodit, může se po něm chodit jen při pravidelné údržbě.
• Je velmi důležité v pravidelných intervalech vytvářet speciální dilatační spáry v potěru. Spoje musí být provedeny dokonalé.
• Před aplikací produktu doporučujeme pokrýt každý prvek, který nemusí být pokryt.

ČIŠTĚNÍ:
Použité zařízení musí být před vytvrzením produktu omýt vodou.

BEZPEČNOST:
Při manipulaci dodržujte bezpečnostní předpisy a vždy používejte ochranné rukavice a ochrannou masku.


Zobrazení barevnosti na monitoru nebo jiném zobrazovacím zařízení nemusí odpovídat barvě a odstínu skutečného produktu.


Objednávat můžete e-mailem na obchod@stavebniraj.cz nebo pomocí objednávkového formuláře. Zboží si můžete osobně odebrat v Bořitově v sídle společnosti, nebo Vám ho dovezeme naší dopravou, případně zašleme přepravní službou, po celé ČR i SR. Cenu za dopravu Vám sdělíme při objednání, podle místa dodání a váhy dodávaného zboží.


Naše nabídka také na:

www.stavebniraj.cz | www.interieroveobklady.cz | www.fasadniobklad.cz | www.plastove-palubky-obklady.cz | www.ohebnekamenneobklady.cz | www.plastoveplotylevne.cz | www.korkovefasady.czDokumenty


Foto


Potřebujete poradit?

Miriam Purašová

Obchodní ředitelka

Jiří Dosedla

Odbyt, logistika


Tento web používá pro svůj provoz cookies. Více informací